INFOLINIA SKLEPU OTWARTA: PN -PT 10:00 – 18:00
biuro@sanitel.pl
Strona Główna
>
Bateria umywalkowa – podtynkowa czy nablatowa?

Bateria umywalkowa – podtynkowa czy nablatowa?

Bateria umywalkowa to jedna z istotniejszych części wyposażenia każdej łazienki. I mamy tutaj na myśli także funkcję dekoracyjną. To bateria jest w stanie dodać łazience charakteru i uroku. Pozostaje jednak pytanie o funkcjonalność baterii nablatowych i podtynkowych. Którą z nich będzie lepsza? Sprawdzamy na przykładzie baterii znanego producenta!

Podtynkowe baterie Deante

Montaż baterii łazienkowej na powierzchni ściany to dla wielu miejsc bardzo dobre rozwiązanie. W tym przypadku korpus i inne techniczne elementy baterii zostają ukryte we wnętrzu ściany i pozostają zupełnie niewidoczne dla oka. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych, a więc wszędzie tam, gdzie elegancja i estetyka mają bardzo duże znaczenie. Deante to marka, która od lat łączy w swoich produktach nienaganną estetykę i ekologiczne rozwiązania. Temisto Nero to przykład podtynkowej baterii Deante, która pasować będzie do łazienek w stylu klasycznym, skandynawskim i industrialnym. Czerń tej baterii i jej wciągający design to jedno, ale ta bateria jest także funkcjonalna i ekologiczna. Głowica baterii obraca się o 90 stopni, krople są napowietrzane, przez co objętość strumienia wody jest większa, a zużycie wody mniejsze. Bateria Temisto Nero jest teraz dostępna w Sanitel!

A jeśli szukasz czegoś bardziej ekstrawaganckiego, koniecznie przyjrzyj się innej baterii Deante. Model Arnika to złote wykończenie, które będzie idealnie pasować do białych wnętrz, gdzie zdecydowanie doda ciepła i elegancji.

Pamiętaj też, że baterie podtynkowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Dostęp do każdej zewnętrznej części jest prosty, a osady z kamienia nie gromadzą się na powierzchni baterii aż tak szybko. Problematyczny może być jedynie jej montaż. Ingerencja w ścianę na etapie wykończenia łazienki nie powinna być jednak problemem, a inwestycja w dobrej jakości baterie od sprawdzonych producentów może gwarantować długoletnią bezawaryjność, przez którą unikniesz kosztownych i czasochłonnych remontów w przypadku awarii baterii.

Klasyczne baterie nablatowe

W polskich domach zdecydowanie częściej spotykamy jednak baterie nablatowe. Mogą one być mocowanie na blacie lub na umywalce. Minusem tego rozwiązania jest to, że elementy baterii są widoczne i dostępne, co jednak dla wielu może być także zaletą. Łatwy montaż i wymiana baterii nablatowej to często główny argument dla wyboru tego typu armatury, jednak także tutaj można pokusić się o innowacyjność. Baterie Deante to także wysokie modele nablatowe, np. dostęna w Sanitel bateria Temisto, które sprawdzą się w kompozycji z nowoczesnymi umywalkami nablatowymi. Okazuje się jednak, że również modele bardzo klasyczne mogą być innowacyjne. Bateria Deante Corio Clinic to stojący, dosyć uniwersalny model wyposażony w głowicę ECO-click z dwustopniową redukcją przepływu wody do nawet 5 litrów na minutę.

Baterie Deante to zatem klasyka i nowoczesność, piękno i funkcjonalność, a przede wszystkim jakość, która stanie się Twoją inwestycją na lata! Szukaj baterii Deante w naszym sklepie i dopasuj je do swoich potrzeb!

X